1978 İstanbul doğumlu olan Hakan Ergün, Malatyalı olup öğrenimini Üsküdar Cumhuriyet Lisesi’nde tamamlamıştır.

1993 yılında; üsküdar musiki cemiyeti’nden Musiki, İstanbul TRT Radyosu Sanatçısı Murat Biçer’den Şan, TSM Sanatçılarından Yüksel Uzel’in yeğeni Sevda Erbuğ (TSM Sanatçısı)’ndan TSM eğitimi alarak müzik yaşantısına başlamıştır.

1996 yılında tonmaister İlhan Harmancı’nın desteğiyle müzik piyasasına atılmıştır.

1998 yılında müzik hayatına Askerliği boyunca da moral konserleri ile devam etti.

1999’da Türk Müziğinin çok değerli ustası Barış Manço’yu kaybetmenin büyük acısı ile derinden sarsılmış ve kendi kendisine bu değerli üstadı unutturmamak adına söz vermiştir. Bundan sonra konserlerinde hep O’nun adını yaşatacaktır.

2000 yılında vatanî görevini tamamladıktan sonra müzik çalışmalarına hız katan Hakan Ergün, ileride çıkartacağı solo albümünün çalışmalarına başlamış, bu süre içerisinde de sayısız konserlerde yer almıştır. Verdiği konserlerde kendisine ülkü edindiği görevini layığıyla yerine getirmeye çalıştığını ifade etmektedir.

1 Ocak 2001 Kadıköy Meydanı’nda “İyi ki Doğdun Barış Manço” isimli etkinlikte müzikseverlerle buluşmuş, 3 Şubat 2001’de Barış Manço’nun evinin balkonunda Barış Abi’nin şarkılarını seslendirerek O’na olan vefa borcunu ödemeye çalışmış, O’nun maneviyatını daha derinden hissederek, kendisini müzikal yaşantısında daha da kamçılamıştır.

2010 yılında da bu çalışmalarına eksiksiz devam eden Hakan Ergün, çok yakında müzikseverler ile buluşacağı albümünün çalışmalarına ağırlık vermektedir.

2016 yılında Şaşkın albümünü çıkaran Ergün sevenleriyle buluştu.

hakan-ergun