Denizdeki Dalgaların Ucuna beni sal... Bu gece... Her yeni gün doğacak Çocuk gibiyim.

Biyografi

1978 İstanbul doğumlu olan Hakan Ergün,

1993 yılında; üsküdar musiki cemiyeti’nden Musiki, İstanbul TRT Radyosu Sanatçısı Murat Biçer’den Şan, TSM Sanatçılarından Yüksel Uzel’in yeğeni Sevda Erbuğ (TSM Sanatçısı)’ndan TSM eğitimi alarak müzik yaşantısına başlamıştır.

1996 yılında tonmaister İlhan Harmancı’nın desteğiyle müzik piyasasına atıldı. Askerlik yıllarında da armoni mızıkasında yer alarak müzikten kopmadı, uzun yıllar arkadaşları ile birlikte gönüllü olarak “Barış ve Sevgi Yolculuğu” turnesi ile ilk okullardan, köy meydanlarına Barış Manço anma konserlerinde yer aldı.

2016 yılında Şaşkın albümünü çıkaran Ergün sevenleriyle buluştu.

İlhan Şeşen’den aldığı sürpriz bir şarkı ile yeni teklisini hazırlayan Ergün’ün yeniden müzikseverler ile buluşmak için gün sayıyor.

———————————————————————————

Biography

He was born in 1978 in İstanbul.
In 1993 he visited Üsküdar Musiki Cemiyeti (Turkish Traditional Music Community). He took singing lessons from Istanbul TRT Radio Musician Murat Biçer’den, Turkish Arts Music singer (Yüksel Uzel’s nephew).

In 1996 he met the Tonmeister İlhan Harmancı. Harmancı introduced Ergün to the Music Industry. As Ergün did his military service he continued music in the Military Music Programme.Many years he volunteered with his friends the Tour “Barış ve Sevgi Yolculuğu” (Freedom and Love Journey) which included primary schools and villages.

In 2016 he came back with the albüm Şaşkın (‘Confused’).
Nowadays he is preparing a new cover which is İlhan Şeşen’s well-known song. He keeps this as a secret.