10ab9b410c9b648b75ea90d5fe94d666 hakanergun res15 465 262 c 100

Biyografi

Wikipedia: Hakan Ergün

IMDb : Hakan Ergün

Türk şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan İstanbul İli Üsküdar İlçesi İcadiye ilköğretim okulunda tamamladı. Ailevi sıkıntılarından dolayı liseyi tamamlayamayarak ayrılmak zorunda kaldı ve kendine farklı bir yol çizmeye karar verdi. Profesyonel kariyerine 2015 yılında çıkardığı “Şaşkın” albümü ile başladı.

Birçok sosyal sorumluluk projelerinde konserler veren Hakan ERGÜN, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmaların reklam filmlerinde de rol aldı.

 

hakanergun-res16

YAŞAM ÖYKÜSÜ

 

Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. Barış Manço, Cem Karaca, Edip Ak Bayram ve Haluk Levent gibi  Anadolu Rock sanatçılarından etkilenerek başlayan ilgisi, ailesinin maddi sıkıntıları nedeniye garsonluk, tamircilik, tekstil sanayi ve su satışı gibi sektörlerde çalıştığı dönemlerde de devam etti. Barış Manço sevgisini “Çocukluğumda büyük etkisi var. Unutamadım onu.” sözleriyle dile getirdi.

Vatani görevini Ağrı Askeri Bando Birliği’nde, yakın bir sanatçı dostu aracılığıyla askeriyede moral konserleri vererek tamamladı.

Birçok sosyal sorumluluk faaliyetinde bulunan Hakan ERGÜN; sokak çocukları yararına yardım konserleri, belediye festivalleri ve uluslararası festivallerde sahnede yer aldı.

7

MÜZİK YAŞAMI

 

1993 yılında; üsküdar musiki cemiyeti’nden Musiki, İstanbul TRT Radyosu Sanatçısı Murat Biçer’den Şan, TSM Sanatçılarından Yüksel Uzel’in yeğeni Sevda Erbuğ (TSM Sanatçısı)’ndan TSM eğitimi alarak müzik yaşantısına başlamıştır.

1996 yılında tonmaister İlhan Harmancı’nın desteğiyle müzik piyasasına atıldı. Askerlik yıllarında da armoni mızıkasında yer alarak müzikten kopmadı, uzun yıllar arkadaşları ile birlikte gönüllü olarak “Barış ve Sevgi Yolculuğu” turnesi ile ilkokullardan, köy meydanlarına Barış Manço anma konserlerinde yer aldı.

1997 yılında Tgrt filmin çektiği ( Emir Sultan Hz ) hayatını konu alan filimde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

1998 yılında müzik hayatına Askerliği boyunca da moral konserleri ile devam etti.

1999’da Türk Müziğinin çok değerli ustası Barış Manço’yu kaybetmenin büyük acısı ile derinden sarsılmış ve kendi kendisine bu değerli üstadı unutturmamak adına söz vermiştir. Bundan sonra konserlerinde hep O’nun adını yaşatacaktır.

2000 yılında vatanî görevini tamamladıktan sonra müzik çalışmalarına hız katan Hakan Ergün, ileride çıkartacağı solo albümünün çalışmalarına başlamış, bu süre içerisinde de sayısız konserlerde yer almıştır. Verdiği konserlerde kendisine ülkü edindiği görevini layığıyla yerine getirmeye çalıştığını ifade etmektedir.

1 Ocak 2001 Kadıköy Meydanı’nda “İyi ki Doğdun Barış Manço” isimli etkinlikte müzikseverlerle buluşmuş, 3 Şubat 2001’de Barış Manço’nun evinin balkonunda Barış Abi’nin şarkılarını seslendirerek O’na olan vefa borcunu ödemeye çalışmış, O’nun maneviyatını daha derinden hissederek, kendisini müzikal yaşantısında daha da kamçılamıştır.

2016 yılında Şaşkın albümünü çıkaran Ergün sevenleriyle buluştu.

2018 yılında İlhan Şeşen’den aldığı “Gibi Gibiyim” parçası ile müzikseverler ile buluşmuştur.

2020 yılında Barış Manço Ahmet Beyin Ceketi Eseriyle Tekrar Sevenleriyle Buluşmuştur.

2020 yılında Nefret isimli rap müzik yorumuyla tekrar karşımıza çıktı.

03
4

DİĞER GİRİŞİMLERİ

DİĞER GİRİŞİMLERİ

FİLM / DİZİ ÇALIŞMASI:

Nicola Tesla (kısa film)

Barınaklara Yardım temalı reklam filmi (sokak çocuğu rolü)

Diskografi

Albümleri: 2015 / 2017 / 2018 ( albüm isimleri )
Single'ları: Şaşkın / Kerkük Zindanı / Gibi Gibiyim
Ödüller: Kadıköy Belediyesi, Barış Manço Derneği, Glutensiz Hayat Derneği.

Kartal Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Şile Belediyesi, Formula 1 Fest ve birçok belediye, dernek ve kuruluş tarafından katkılarından ötürü ödüle layık görülmüştür.

Biography

He was born in 1978 in İstanbul.
In 1993 he visited Üsküdar Musiki Cemiyeti (Turkish Traditional Music Community). He took singing lessons from Istanbul TRT Radio Musician Murat Biçer’den, Turkish Arts Music singer (Yüksel Uzel’s nephew).

In 1996 he met the Tonmeister İlhan Harmancı. Harmancı introduced Ergün to the Music Industry. As Ergün did his military service he continued music in the Military Music Programme.Many years he volunteered with his friends the Tour “Barış ve Sevgi Yolculuğu” (Freedom and Love Journey) which included primary schools and villages.

In 2016 he came back with the albüm Şaşkın (‘Confused’).
Nowadays he is preparing a new cover which is İlhan Şeşen’s well-known song. He keeps this as a secret.

Copyright 2009 - 2020 Hakan Ergün ©  All Rights Reserved

logohkn

[instagram-feed]